06/05/2017

Hartowanie indukcyjne

Piece indukcyjne - hartowanie indukcyjne kół zębatychHartowanie indukcyjne jest prowadzone w auto-matycznych hartowni-ach indukcyjnych. Jest to precyzyjny i powta-rzalny proces hartowania powierzchni detalu lub jego części. Detal przechodzi przez cewkę indukcyjną (induktor) i jest nagrzewany do te-mperatury hartowania następnie zaraz po osiągnięciu temperatury, chłodzony przez zraszacze.

Hartowanie indukcyjne jest stosowane głównie do wieloseryjnych produkcji. Inwestycja jest najkorzystniejsza gdzie obrabianych jest wiele detali podobnego rozmiaru lub kształtu. W innym przypadku należy stosować różne cewki dla różnych średnic wałka lub tulei. Nasze projekty spełniają te zadania a dodatkowo oferujemy możliwość traktowania różnych przedmiotów zachowując ciągłość produkcji oraz jakość i powtarzalność procesu. Oferujemy naszym klientom automatyczne magazyny cewek indukcyjnych. Dzięki temu proces nie przerwanie pracuje nawet gdy dociera do maszyny całkiem inny kształt detalu. Całość można programować „w locie” i nie naraża to produkcji na straty.

Hartowanie indukcyjne kół zębatych i wałków.

System hartowania CNC sterowany numerycznie. Sposób prowadzenia cewki w osi Y (pionowy) oraz obrót detalu na stole roboczym. Posiada możliwość zamontowania dowolnych detali oraz zakładania różnych cewek indukcyjnych.

Hartowanie indukcyjne karbów tulei.

System hartowania indukcyjnego polegający na podawaniu hartowanego detalu przez stół rewolwerowy. Detal na stół może być ładowany/rozładowany ręcznie lub automatycznie np. przez robota. Stół obrotowy podaje detal pod induktor automatycznie gdzie jest hartowany następnie wraca do punktu wyjścia lub obierany jest wcześniej. System może być całkowicie zautomatyzowany.

Hartowanie indukcyjne karbów tulei.

Wielozadaniowy system hartowania składający się ze skanera hartującego wałki w wersji równoległej oraz dodatkowo urządzenia uniwersalnego do hartowania (np. kół zębatych). Cały system posiada 2 zbiorniki na chłodziwo. Użytkownik może dla każdego procesu wybrać odpowiednie chłodziwo. W tym przypadku jest to polimer i woda. Tak elastyczny system pozwala hartować zróżnicowane detale na najwyższym poziomie jakości.

Aplikacje hartowania indukcyjnego – video

Biblioteka video tutaj