06/05/2017

Lutowanie indukcyjne

Lutowanie indukcyjneLutowanie indukcyjne twarde odbywa się, gdy co najmniej dwa materiały są łączone razem z użyciem nagrzewania indukcyjnego, które przetapia umieszczone spoiwo nie zmieniając stanu skupienia materiałów spajanych.

Zasada działania

Podczas nagrzewania indukcyjnego materiały żelazne są szybko nagrzewane polem elektromagnetycznym utworzonym przez prąd zmienny w cewce indukcyjnej. Prąd zmienny o średniej lub wysokiej częstotliwości jest przepuszczany przez cewkę indukcyjną wytwarzając pole magnetyczne wokół cewki. Gdy materiał przewodzący, taki jak stal, jest utrzymywany w środku cewki, pole magnetyczne powoduje przepływ prądu w powierzchni stali, co ją rozgrzewa (indukowanie się prądów wirowych w lutowanych przedmiotach). Trwałe połączenie jest tworzone za pomocą lutu o niższej temperaturze topnienia niż materiał podłoża. Stopiony lut pod wpływem zjawisk kapilarnych wypełnia szczeliny zaprojektowane pod lutowane złącza zapewniając mocne i szczelne połączenie.

Korzyści

  • Lutowanie indukcyjne daje projektantom i inżynierom możliwość łączenia prostych lub złożonych elementów.
  • Proces lutowani indukcyjnego jest szybki zapewniając wysoką wydajność produkcyjną.
  • Umożliwia lutowanie twarde dobrze zdefiniowanych, selektywnych obszarów zaprojektowanej części.

Aplikacje i materiały

Lutowanie metodą indukcyjną ma zastosowanie gdy jedna z łączonych części jest ferromagnetykiem. Szeroka gama oferowanych przez naszą firmę współcześnie wzbudników pozwala na aplikację lutowania indukcyjnego w wielu sektorach przemysłu:

  • Przemysł motoryzacyjny
  • Przemysł energetyczny
  • Przemysł lotniczy
  • Przemysł rolniczy

Zrobotyzowany system lutowania indukcyjnego

Lutowanie spodów garnków

Wielu producentów garnków na świecie produkuje je z materiału który nie nagrzewa się w polu elektromagnetycznym. Garnki te nie działają na nowoczesnych kuchenkach indukcyjnych. by temu zaradzić lutowanie indukcyjne przychodzi z pomocą. Firma Tecno Induzione ma opracowane specjalne automatyczne lub półautomatyczne systemy indukcyjne do lutowania, które dociskają i jednoczenie lutują ze sobą odpowiednie części dna razem ze spodem garnka.

Więcej nt. lutowania indukcyjnego garnków znajdziesz TUTAJ

System równoległy, dwustanowiskowy. Ładowany i rozładowywany manualnie.

Sytem lutowania indukcyjnego automatyczny

Inny przykład automatycznego systemu

Zobacz naszą pełna ofertę urządzeń do obróbki cieplnej

  • Piece elektryczne
    Piece elektryczne