Piece indukcyjne do obróbki cieplnej

Oferowane przez naszą firmę piece indukcyjne do obróbki cieplnej detali. Ich główne zastosowanie to hartowanie, odpuszczanie, odprężanie, nagrzewanie przed kuciem, spęczanie lub lutowanie.Piece indukcyjne - wyżarzanie odprężające

Proponowane przez nas technologie pozwalają na pełna automatyzacje procesu dla dużych serii oraz pełna kontrole parametrów lecz również mamy w swojej ofercie uniwersalne systemy indukcyjne, które pozwalają na zamontowanie i obrabianie różnych detali pod względem wymiaru i kształtu.

PIECE INDUKCYJNE DO OBRÓBKI CIEPLNEJ

Poniżej pokazujemy kilka przykładów nagrzewania indukcyjnego. Są to zautomatyzowanie hartowanie lub piece do nagrzewania (nagrzewnice indukcyjne), które wykorzystywane są np w kuźniach. Każdy projekt przygotowywany jest indywidualnie do wymagań produkcyjnych. Na końcowy wygląd systemu ma wpływ przede wszystkim to czy będzie on wykorzystywany do małych i średnich serii, przy których produkcji detale są różne kształtem i wymiarem lub czy będzie on wykorzystywany do ciągłej produkcji gdzie detale są takie same lub bardzo podobne i liczy się każda sekunda cyklu produkcji. 

 

Hartowanie indukcyjne tulei Piece indukcyjne - hartowanie zautomatyzowane
   
Hartowanie indukcyjne w gazie obojętnym Hartowanie indukcyjne zrobotyzowane

 

Nasza oferta na piece indukcyjne do obróbki cieplnej jest bardzo zróżnicowana i dostosowywane jest indywidualnie do potrzeb produkcji oraz potrzeb detalu. Zwracamy również specjalną uwagę na gwarantowanie jakości procesu. Jeśli mamy za zadanie w konkretnym czasie zahartować konkretny element skupiamy się na tym. Lecz dodatkowo klient może zlecić zagwarantowanie konkretnej wartości zahartowania powierzchni. To również nie jest dla nas problemem i dostosowujemy nasze piece indukcyjne w taki sposób by te wszystkie wymogi spełnić.

PIECE NAGRZEWANE INDUKCYJNIE