14/03/2017

Piece do obróbki cieplnej (elektryczne, indukcyjne, mikrofalowe, gazowe)

Piece do obróbki cieplnej stosowane są od dawna w zakładach produkcyjnych, laboratoriach, warsztatach gdzie wysoka temperatura potrzebna jest to nagrzania stali lub innych materiałów.

Nagrzewamy np. metale lub ceramikę w celu poprawy ich właściwości. Poprzez nagrzanie możemy zmienić strukturę, kształt czy też uzyskać znacznie ulepszone własności mechaniczne, fizyczne lub chemiczne.

OFERUJEMY PIECE NAGRZEWANE RÓŻNYMI METODAMI

Piece do obróbki cieplnej wykorzystuje się również z powodzeniem do nagrzewania materiału w celu jego późniejszej obróbki np. poprzez formowanie, kucie, gięcie, spęczanie itp. Typ nagrzewania ma tutaj kluczową role zaraz obok konstrukcji pieca i zależy głównie od nagrzewanego materiału. Sposób nagrzewania zależy również od dostępnego medium w miejscu instalowania pieca. Najczęściej zakłady mające dostęp do gazu kupują kolejne piece gazowe by wykorzystać w pełni wynegocjowaną cenę zakupu gazu oraz wykorzystać swoje doświadczenie i technologię. Piece elektryczne stosuje się w miejscach gdzie zależy na nagrzewaniu precyzyjnym i szybkim rozruchu. Piece do obróbki cieplnej gazowe stosuje się najczęściej w ciągłej produkcji.

Ich podział jest subiektywny i można je dzielić na wiele typów ze względu na zastosowanie, konstrukcje bądź typ nagrzewania. Bardzo ważnym etapem podczas doboru urządzenia jest poznanie aktualnie stosowanej technologi na zakładzie oraz konkretnych wymagań. Nie tylko w stosunku do aktualnie prowadzonych procesów ale również przewidzieć najbliższą przyszłość produkcyjną lub badawczą. W naszej ofercie posiadamy szeroką game urządzeń a także prowadzimy aktywne doradztwo techniczne w celu zapewnienia satysfakcji zarówno podczas zakupu jak i dostawy i użytkowania. Piece do obróbki cieplnej oferowane przez naszą firmę spełniają szereg norm bezpieczeństwa wymaganych w UE a także oferują parametry zawsze zgodne z opisem technicznym.

  • Piece elektryczne
    Piece elektryczne