05/06/2017

Lutowanie indukcyjne używane w zakładach produkcyjnych

Lutowanie indukcyjne twarde odbywa się, gdy co najmniej dwa materiały są łączone razem z użyciem nagrzewania indukcyjnego, które przetapia umieszczone spoiwo nie zmieniając stanu skupienia materiałów spajanych.

Lutowanie indukcyjne

Zasada działania

Podczas nagrzewania indukcyjnego materiały żelazne są szybko nagrzewane polem elektromagnetycznym utworzonym przez prąd zmienny w cewce indukcyjnej. Prąd zmienny o średniej lub wysokiej częstotliwości jest przepuszczany przez cewkę indukcyjną wytwarzając pole magnetyczne wokół cewki. Gdy materiał przewodzący, taki jak stal, jest utrzymywany w środku cewki, pole magnetyczne powoduje przepływ prądu w powierzchni stali, co ją rozgrzewa (indukowanie się prądów wirowych w lutowanych przedmiotach). Trwałe połączenie jest tworzone za pomocą lutu o niższej temperaturze topnienia niż materiał podłoża. Stopiony lut pod wpływem zjawisk kapilarnych wypełnia szczeliny zaprojektowane pod lutowane złącza zapewniając mocne i szczelne połączenie.

Korzyści

  • Lutowanie indukcyjne daje projektantom i inżynierom możliwość łączenia prostych lub złożonych elementów.
  • Proces lutowani indukcyjnego jest szybki zapewniając wysoką wydajność produkcyjną.
  • Umożliwia lutowanie twarde dobrze zdefiniowanych, selektywnych obszarów zaprojektowanej części.

Aplikacje i materiały

Lutowanie metodą indukcyjną ma zastosowanie gdy jedna z łączonych części jest ferromagnetykiem. Szeroka gama oferowanych przez naszą firmę współcześnie wzbudników pozwala na aplikację lutowania indukcyjnego w wielu sektorach przemysłu:

  • Przemysł motoryzacyjny
  • Przemysł energetyczny
  • Przemysł lotniczy
  • Przemysł rolniczy

Zrobotyzowany system lutowania indukcyjnego

Lutowanie spodów garnków

Wielu producentów garnków na świecie produkuje je z materiału który nie nagrzewa się w polu elektromagnetycznym. Garnki te nie działają na nowoczesnych kuchenkach indukcyjnych. by temu zaradzić lutowanie indukcyjne przychodzi z pomocą. Firma Tecno Induzione ma opracowane specjalne automatyczne lub półautomatyczne systemy indukcyjne do lutowania, które dociskają i jednoczenie lutują ze sobą odpowiednie części dna razem ze spodem garnka.

Więcej nt. lutowania indukcyjnego garnków znajdziesz TUTAJ

System równoległy, dwustanowiskowy. Ładowany i rozładowywany manualnie.

Sytem lutowania indukcyjnego automatyczny

Inny przykład automatycznego systemu

Zobacz naszą pełna ofertę urządzeń do obróbki cieplnej

  • Piece elektryczne
    Piece elektryczne