05/06/2017

Hartownie indukcyjne do hartowania indukcyjnego metali

Hartownie indukcyjne do hartowania to systemy do obróbki cieplnej, które prowadzą precyzyjny i powtarzalny proces nagrzewania i chłodzenia powierzchni detalu lub jego części.

Hartownie indukcyjne do hartowania - hartowanie indukcyjne kół zębatych

Detal przechodzi przez cewkę indukcyjną (induktor) i jest nagrzewany do temperatury hartowania następnie zaraz po osiągnięciu temperatury, chłodzony przez zraszacze.

Hartowanie indukcyjne do hartowania jest stosowane głównie do wieloseryjnych produkcji. Inwestycja jest najkorzystniejsza gdzie obrabianych jest wiele detali podobnego rozmiaru lub kształtu. W innym przypadku należy stosować różne cewki dla różnych średnic wałka lub tulei. Nasze projekty spełniają te zadania a dodatkowo oferujemy możliwość traktowania różnych przedmiotów zachowując ciągłość produkcji oraz jakość i powtarzalność procesu. Oferujemy naszym klientom automatyczne magazyny cewek indukcyjnych. Dzięki temu proces nie przerwanie pracuje nawet gdy dociera do maszyny całkiem inny kształt detalu. Całość można programować „w locie” i nie naraża to produkcji na straty.

Hartowanie indukcyjne kół zębatych i wałków

Maszyny hartujące CNC sterowane numerycznie. Sposób prowadzenia cewki w osi Y (pionowy) oraz obrót detalu na stole roboczym. Posiada możliwość zamontowania dowolnych detali oraz zakładania różnych cewek indukcyjnych.

Hartownie indukcyjne do hartowania karbów tulei

System obróbki cieplnej metoda indukcyjną polegający na podawaniu hartowanego detalu przez stół rewolwerowy. Detal na stół może być ładowany/rozładowany ręcznie lub automatycznie np. przez robota. Stół obrotowy podaje detal pod induktor automatycznie gdzie jest hartowany następnie wraca do punktu wyjścia lub obierany jest wcześniej. System może być całkowicie zautomatyzowany.

Hartownie indukcyjne do hartowania wałków

Wielozadaniowy system hartowania składający się ze skanera hartującego wałki w wersji równoległej oraz dodatkowo urządzenia uniwersalnego do hartowania (np. kół zębatych). Cały system posiada 2 zbiorniki na chłodziwo. Użytkownik może dla każdego procesu wybrać odpowiednie chłodziwo. W tym przypadku jest to polimer i woda. Tak elastyczny system pozwala hartować zróżnicowane detale na najwyższym poziomie jakości.

Hartownie indukcyjne do hartowania

Biblioteka video tutaj