18/02/2021

Piec do wypalania filtrów DPF FAP – profesjonalne narzędzie

Piec do wypalania filtrów DPF FAPPiec do wypalania filtrów DPF FAP to najskuteczniejsze urządzenie do ich regeneracji. Bez inwazji mechanicznej strumienia wody. Wypalanie sadzy z filtrów DPF FAP powoduje że filtry są regenerowane do stanu 99% wydajności w stosunku do nowych. Piece ładowane od góry są zrobione na bazie sprawdzonych pieców do wypalania ceramiki lecz zmodyfikowane w celu wypalania filtrów.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży obróbki cieplnej oraz znamy urządzenia potrzebne do realizacji procesów obróbki cieplnej. Do tej pory zajmowaliśmy się doborem i dostawą urządzeń do hartowania, odpuszczania, nawęglania, wyżarzania, lutowania, odlewania, topienia, nagrzewania, obróbki cieplno-ciśnieniowej oraz wielu innych gdzie wykorzystywana jest wysoka temperatura.

Naszym najnowszym produktem, który oferujemy są jednak urządzenia zwane piec do wypalania filtrów DPF FAP. W ostatnich latach normy dopuszczające samochody do eksploatacji są ciągle podwyższane i aktualnie wszystkie samochody z silnikami diesla posiadają filtry DPF FAP lub podobne. Wiele starszych aut również je posiada i tutaj zaczyna się problem. Są one zatykane i zapchane sadzą co sprawia że auta zgłaszają raportują błędy i nie działają jak należy. Można wymienić filtr co wiąże się często z kosztami wielotysięcznymi lub go wypalić/zregenerować w specjalnym piecu.

Nasze urządzenie oferuje poniższe parametry pracy zapewniające, że proces technologiczny wypalania filtra może być przeprowadzony. Spełnia także wymagania gabarytowe pod kątem wielkości komory roboczej. Większość filtrów nawet tych dużych od ciężarówek zmieści się do komory.

Piec do wypalania filtrów DPF FAP

Podstawowe parametry:
 
KONSTRUKCJA
# Piec nagrzewany elektrycznie
# Temperatura pracy: 550`C
# Średnica komory roboczej pieca: 600 mm
# Wysokość komory pieca: 800 mm
# Materiał komory pieca: stal nierdzewna (łatwa w utrzymaniu czystości podczas wypału sadzy i popiołu).
# Panele boczne komory ze stali nierdzewnej wyjmowane w celu utrzymania w czystości
# Nagrzewanie: grzałki typu U na spodzie komory oraz na ścianie. Nagrzewanie od dołu oraz z boku.
# Ładowany od góry, możliwe inne wersje np otwierany od frontu, drzwi na bok.
# Naturalny obieg powietrza, możliwa opcja wentylacji lub wymuszonego obiegu w celu lepszej jednorodności temperatury w całej objętości komory.
# Moc grzewcza 10 kW, 400V/3P
# Kontroler PID
# Piec wolnostojący na stalowej ramie
SERWIS, EKSPLOATACJA, DOKUMENTACJA
# Bardzo oszczędne w eksploatacji oraz tani i szybki w utrzymaniu w ruchu

# Ekspresowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całej Polski
# Gwarancja premium 18 m-cy (z wyłączeniem el. eksploatacyjnych)
# Gwarancja standard 12 m-cy lub 5000 rh (cały piec)
# Pełna dokumentacja PL i/lub EN: deklaracja zgodności CE, DTR dla pieca, instrukcja dla kontrolera
 
Powyższe parametry są optymalne dla procesu. Istnieje możliwość zakupu pieca o innych parametrach lub większej komorze by sprostać wymaganiom większych zleceń.

Zapytaj o cenę!

Piec do wypalania ceramikiPiec do wypalania filtrów DPF FAP

Poznaj naszą pełną ofertę

  • Piece elektryczne
    Piece elektryczne