24/04/2023

Piece do topienia metali gazowe lub olejowe małe

Piece do topienia metali (piec topielny) jest nagrzewany gazem lub olejem. Służy do topienia  na przykład metali kolorowych (nieżelaznych) tj. aluminium, miedź i jej stopy (brąz, mosiądz) oraz metale szlachetne (srebro, złoto).

Piece do topienia metali LAMPO7

Piec gazowy typu LAMPO wyposażony w:
– palnik gazowy,
– turbinę powietrza,
– tygiel SiC typu KARBUX
– inne akcesoria opcjonalne

Piec stacjonarny jest prosty w swojej konstrukcji i ekonomiczny w zakupie i eksploatacji. Odlewanie po stopieniu może odbywać się do formy za pomocą chochli lub po wyjęciu tygla z pieca. W naszej ofercie posiadamy również większe modele a także dostarczamy urządzenia pod zamówienie. Maksymalna temperatura topienia to 1350`C.

MODELE STANDARDOWE

Oferujemy 4 wielkości pieców statycznych (bez wychyłu) nagrzewanych gazem lub olejem:

AKCESORIA – TYGLE

Tygle odlewnicze - tygiel SiC KARBUX do pieca gazowego Piece do topienia metali gazowe pozwalają na osiągnięcie zakresu temperatury maksymalanej 1300-1350`C. Palnik dobierany jest odpowiednio do modelu pieca. Niektóre modele pozwalają zastosować kilka wielkości tygli. Określamy wtedy maksymalny a mniejsze również będą nadawać się do wytopu jeśli przyjdzie przeprowadzenie procesu z mniejszą ilością wsadu. Tygle oferujemy dodatkowo do urządzenia jednak większość pieców dużych jest zawsze w zestawie z tyglem SiC KARBUX ® (tabela wielkości tygli). Oferowane tygle KARBUX® są produkowane z należytą starannością i są produktem autorskim. Dedykowane są do naszych pieców gazowych oraz innych podobnych. Produkowane są wg standardów światowych jeśli chodzi o kształt, średnicę wysokość i litraż. Jeśli są odpowiednio użytkowane, suszone i wygrzewane przed wytopem służą znacznie dłużej niż inne podobne produkty. Są też przystępne cenowo w stosunku do konkurencji oraz oferujemy ich szybki czas dostawy. Zapytaj o cenę w formularzu!

 

AKCESORIA ODLEWNICZE

Podwójne kleszcze do wkładania i wyjmowania tygla z pieca Podwójne-kleszcze-do-wkladania-i-wyjmowania-tygla-z-pieca
Uchwyt robiony pod tygiel do wylewania gorącego metalu Uchwyt-robiony-pod-tygiel-do-wylewania-gorącego-metalu
Kolba stożkowa z konstrukcją nośna do odlewania metali Kolba-stozkowa-z-konstrukcją-nośna-do-odlewania-metali
Palnik gazowy Uniwersalny-wysokociśnieniowy-palnik-gazowy
Tygle odlewnicze siC KARBUX® Tygle odlewnicze - tygiel SiC KARBUX do pieca gazowego
Forma żeliwna Forma żeliwna

WIĘKSZE PIEC ODLEWNICZE

GALERIA