29/06/2020

Zastosowanie HPP – wysokociśnieniowe utrwalanie żywności

Zastosowanie HPP. Wysokociśnieniowe utrwalanie żywności to proces pasteryzacji na zimno (paskalizacja), w której produkty, już zamknięte w opakowaniu końcowym, są wprowadzane do zbiornika i poddawane działaniu wysokiego ciśnienia izostatycznego (300 – 600 MPa) przenoszonego przez wodę.

Ciśnienie powyżej 400 MPa w temperaturze +4`C do 10`C inaktywuje roślinną florę (bakterie, wirusy, drożdże, pleśnie i pasożyty) obecną w żywności. To znacznie wydłuża okres trwałości produktów i gwarantuje bezpieczeństwo żywności. Przetwarzanie pod wysokim ciśnieniem zachowuje zmysłowe i odżywcze właściwości żywności, ze względu na brak obróbki termicznej. Utrzymuje także jej pierwotną świeżość przez cały okres przydatności do spożycia.

PROCENTOWE UŻYTKOWANIE WSZYSTKICH SYSTEMÓW NA KONTYNENTACH

Zastosowanie HPP - wysokociśnieniowe utrwalanie żywności

Nowoczesne społeczeństwo, które preferuje produkty bezpieczne dla człowieka, posiada największe zastosowanie dla procesu wysokociśnieniowego. Zastosowanie HPP może zwiększyć również znacznie trwałość produktów. Wszystkie produkty przetwarzane metodą HPP są szczelnie zapakowane oraz po procesie praktycznie gotowe do transportu. Utrwalanie wysokociśnieniowe sprawia, że produkty są zdrowe i bez konserwantów a do tego maja kilkukrotnie wydłużony Termin Przydatności do Spożycia TPS.

 

STOSOWANIE URZĄDZEŃ High Pressure Processing DLA RÓŻNYCH PRODUKTÓW NA ŚWIECIE

Technologie HPP - zastosowanie

ZASTOSOWANIE HPP dla różnych produktów

Zastosowanie HPP dla różnych produktów

ZOBACZ TAKŻE…

Systemy HPP BADANIA i ROZWÓJ – wysokociśnieniowe utrwalanie żywności

Systemy HPP dla PRODUKCJI – wysokociśnieniowe utrwalanie żywności