09/02/2021

Piec wysokotemperaturowy laboratoryjny VMK do obróbki cieplnej

piec wysokotemperaturowy laboratoryjnyPiec wysokotemperaturowy laboratoryjny typu VMK, izolacja najwyższej klasy PCW, Tmax=1800°C, komora robocza 6,9-12 litrów. Stosowany z powodzeniem do wygrzewania materiałów lub spiekania ceramiki w powietrzu. Zastosowanie laboratoryjne lub małej produkcji.

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

 • Piec stosowany do badań w laboratorium i produkcji
 • Najwyższej klasy izolacja włóknista wysokotemperaturowa
 • Maksymalna temperatura pracy 1800°C
 • Szybkie cykle nagrzewania i 
 • Obudowa ze stali nierdzewnej
 • Wysoka wydajność i energooszczędność
 • Najwyższa jakość produktu – produkcja w Niemczech
 • Łatwy w obsłudze

SPRAWIMY, ŻE TO JEST MOŻLIWE…

Producent pieców Linn High Therm specjalizuje się w produkcji dla specjalnych wymagań. Proszę poinformować nas o swoich wymaganiach. Każdy piec laboratoryjny wysokotemperaturowy budowany jest z niemiecką precyzją.

OPCJE piec wysokotemperaturowy laboratoryjny

 • Duży wybór kontrolerów. Wersja podstawowa zawiera kontroler prosty nie programowalny. Dodatkowe opcje wyposażenia zawierają takie kontrolery jak programowalny kontroler G800 lub model graficzny SE50 (ekran dotykowy) z możliwością wizualizacji, zapisu danych, ustawiania wielu programów i ramp oraz wizualizacji procesu.
 • Piec VMK posiada interfejs seryjny RS
 • Wyciąg spalin z pieca, kominek aktywny lub pasywny
 • Dodatkowy kontroler bezpieczeństwa
 • Dodatkowe termopary
 • System płukania komory gazem obojętnym
 • System dopalania spalin

DOSTĘPNE MODELE STANDARDOWE

Piec wysokotemperaturowy laboratoryjny VMK

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Obudowa pieca

Atrakcyjnie zaprojektowana obudowa pieca jest zrobiona ze stali nierdzewnej. Drzwi otwierają się do dołu co daje specyficzne rozwiązanie w postaci półki, która pomaga w załadunku lub wyładunku wsadu do/z pieca. Wyciąg z pieca/kominek zabudowany jest na tylnej ścianie i jest w całości wykonany ze stali nierdzewnej. Piec laboratoryjny wysokotemperaturowy VMK jest modelem idealnym do precyzyjnych badań laboratoryjnych.

Izolacja

Komora i izolacja główna jest formowaną próżniowo muflą. Uformowana jest z jednego bloku włókien ceramicznych oraz dodatkowo płyt ceramicznych tlenku aluminium. Zastosowanie takiego lekkiego zestawu materiałów, który w małym stopniu akumuluje ciepło pozwala uzyskać ekstremalnie krótkie czasy nagrzewania i studzenia. 

Nagrzewanie

Piec wysokotemperaturowy laboratoryjny typu VMK jest nagrzewany prze wymienne grzałki. Zastosowane elementy grzewcze to najwyższej klasy druty oporowe firmy Kanthal® (Grupa Sandvik – made by Sveden). Moc jest regulowana poprzez przekaźniki tyrystorowe SSR. Przyłącza elementów grzewczych są wyprowadzone poprzez sufit komory a termopara poprowadzona od tylnej ściany mierzy temperaturę  w komorze pieca.

DOSTĘPNE OPCJE

System płukania komory gazem obojętnym

Wlot gazu obojętnego jest zainstalowany na tylnej ścianie pieca. Przepływ gazu jest regulowany przez przepływomierz. Kiedy piec zostanie wyłączony zawór automatycznie zatrzymuje wlot gazu do komory. Piec nie jest w pełni gazoszczelny oraz podawane gazy muszą być nietoksyczne, niewybuchowe i niepalne. Gaz po wyjściu z komory musi być odprowadzony do odpowiedniego systemu wentylacji zrealizowanego wewnętrznie przez użytkownika.

Wyciąg do pieca

Wymiary zewnętrzne ok S160 x W580 x G225, Zasialnie 230V

Przy pomocy wyciągu, gazy z komory pieca mogą być wyciągnięte poprzez wylot z tyłu pieca. Odpowiedni ciąg jest zapewniony w stosunku do wielkości pieca. Ciąg gazu jest niewymuszony i może być stosowany z zewnętrznym systemem wyciągowym. Użytkownika odpowiedzialnością jest wiedza o aktualnych lokalnych przepisach bezpieczeństwa i ochrony środowiska. 

W ofercie są również inne systemy np katalitycznego dopalania gazów.

Piec wysokotemperaturowy laboratoryjny posiada jeszcze szereg innych opcji dostępnych na indywidualne zapytanie.

GALERIA