14/03/2017

Piece gazowe przemysłowe do obróbki cieplnej i topienia [OFERTA]

Piece gazowe przemysłowe wykorzystywane są głównie w przemyśle produkcyjnym. Tam gdzie duże ilości materiału są obrabiane w jednostce czasu. Mówimy tutaj o hutach, odlewniach, kuźniach bądź zakładach ceramicznych czy narzędziowniach.

Piece gazowe przemysłowe

OPIS

W tego typu zakładach najczęściej gaz płynny jest już doprowadzony i nie ma problemu z jego użytkowaniem, natomiast ilości gazu jakie Zakład zużywa sprawiają, że niebieskie paliwo jest stosunkowo tanie i ekonomiczne w użytkowaniu w porównaniu np. do energii elektrycznej.

ZALETY I WADY

Jeśli do tego spełniony jest warunek, że piec gazowy używany jest w trybie ciągłym np. 3 zmianowym, 5 dni w tyg. to wystarczy by mówić tu o dużym uzasadnieniu ekonomicznym, zakupu czy użytkowania właśnie takiego pieca. Oczywiście istnieją inne plusy, które są za tym, że piece gazowe przemysłowe są zasadne do konstruowania i użytkowania np,

  • dobry rozkład temperatury w dużej komorze, 
  • duże możliwości sterowania profilem temperatury,
  • oszczędność w zużyciu gazu stosując najnowocześniejsze rozwiązania w postaci palników rekuperacyjnych, pulsacyjnych,
  • prowadzenie procesu przy spalaniu gazu ziemnego daje również atmosferę nawęglania
  • ekonomiczne rozruchy w postaci podtrzymania temperatury podczas gdy jest przerwa weekendowa

Minusami jednak mogą być problematyczne instalacje odprowadzania spalin, czy też atmosfera spalin w komorze lub zwolniony zimny start (piece elektryczne nagrzewają się szybciej), mus zorganizowania instalacji gazowej a także, jednak wciąż wyższa cena zakupu samego pieca gazowego.

PIECE STATYCZNE NAGRZEWANE GAZEM LUB OLEJEM małe LAMPO

PIECE NAGRZEWANE GAZEM LUB OLEJEM mniejsze JUMBO

PIECE NAGRZEWANE GAZEM LUB OLEJEM większe APOLLO

APLIKACJE

Najczęściej stosowane piece gazowe przemysłowe mają konstrukcję komorową i wysuwany trzon na szynach. Po wyjeździe trzonu (rdzenia) materiał można załadować suwnicą gdzie dostęp jest z 5 stron. Można dodatkowo zastosować wiele trzonów, które mogą pracować zamienne, w przypadku kiedy jeden jest w piecu na drugim przygotowujemy załadunek. Dodatkowo można zastosować piec gazowy przelotowy gdzie wózki zamieniają się w komorze wjeżdżając raz od przodu raz od tyłu taki piec ma dwoje drzwi (2 furty). Kolejne konfiguracje są już hybrydą powyższych i zastosowanie torowisk i rozjazdów oraz zautomatyzowanie całości dla kilku pieców nie jest wielkim problemem.

Przykład pieca gazowego z wysuwanym trzonem, jedna furta

Przykład pieca z wysuwanym trzonem

Przykład pieca tunelowego, przelotowego

Przykład pieca tunelowego, przelotowego

Przykład pieców dzwonowych

Przykład pieców dzwonowych

Przykład pieca tunelowego

Przykład pieca tunelowego

Istnieją też inne rozwiązania długich specjalnych pieców gazowych do wypalania ceramiki lub lutowania, które mają naście lub dziesiątki metrów i wjeżdżają tam całe pociągi załadowane np, cegłami. Tego typu specjalistyczne piece gazowe przemysłowe są również w naszej ofercie ale projekty tego typu prowadzi się indywidualnie do wymagań użytkownika.

Najczęściej konstruowane piece gazowe mają postać pieców komorowych lub pieców tunelowych. Piece komorowe mają standardową konstrukcję i są ładowane od przodu. Mogą mieć dodatkowo wysuwany trzon. Piece tunelowe mogą być przejezdne lub ich transport wewnątrz może wracać. Najczęstsze są piece tunelowe przelotowe gdzie mechanizmem napędzanym są rolki lub pas transmisyjny (siatka) utworzony z drutu metali wysokotopliwych. Piece gazowe przemysłowe 

W celu pozyskania więcej informacji na ten temat prosimy o kontakt email w zakładce KONTAKT

GALERIA

 

× Jesteśmy na Whatsapp!