Suszarki przemysłowe komorowe

Suszarki przemysłoweSuszarki przemysłowe to piece, które pracują w stosunkowo niskich temperaturach. Przy-jmuje się, że suszenie prowadzi się w tem-peraturach 50-400ºC niemniej jednak jest to zakres umowny, zależny od materiału traktowanego. Chara-kteryzują się jednak zastosowaniem obiegu wymuszonego w celu najlepszej jednorodności temperaturowej.

Konstrukcja

Suszarki przemysłowe najczęściej są urządzeniami komorowymi, ładowanymi od przodu. Taka konstrukcja jest klasyczna, tania i łatwa w obsłudze niemniej jednak nie nadaje się do każdego zastosowania. Niektóre detale to np drobnica która ładowana jest w skrzynkach. Tego typu elementy stalowe są ciężkie i trudne ręcznie do załadowania od przodu na półki pieca dlatego można zaprojektować piec z wózkiem, który załadowany skrzynkami na zewnątrz wjeżdża do komory. Inne detale są duże i ładowane suwnicą od góry na wysunięty trzon. Najczęstszy załadunek przeprowadza się ręcznie dla pieców niedużych gdzie detale ustawia się na perforowanych półkach. Suszarki przemysłowe mogą mieć jedne drzwi otwierane na bok lub do góry a także dwoje drzwi otwieranych na bok.

Rodzaj grzania

Stosowane najczęściej rodzaje nagrzewania w suszarkach to grzałki oporowe (elektryczne). Stosunkowo niskie temperatury procesu pozwalają na zastosowanie zwykłego drutu oporowego. Niemniej jednak w suszarki przemysłowe nagrzewa się też dzięki zastosowaniu wdmuchu gorącego powietrza lub spalania gazu w palnikach. 

Systemy sterowania

Piece przemysłowe niskotemperaturowe są z reguły urządzeniami prostymi w wykonaniu oraz łatwymi w obsłudze. Z małymi wyjątkami mają spełniać swoją rolę suszenia lub wygrzewania w określonym czasie.Mniej ważne jest w jakim czasie to daje temperatury dojdą lub ile bedzie do zaprogramowania programów lub ramp. Dlatego w znakomitej większości stosuje się sterowniki proste nie programowalne, które pozwolą tylko ustawić temperaturę wymaganego procesu oraz czas w jakim materiał ma zostać wygrzany. Wyjątkiem są normy AMS lub CQ9 czy 11, które określaja precyzyjnie krzywe grzewcze dla traktowanego materiału.

Informacje szczegółowe – piece przemysłowe do temperatury 860ºC z obiegiem wymuszonym

Piece przemysłowe elektryczne do temp 860ºC

Katalog – standardowe suszarki przemysłowe

INDUSTRY 2.0 – informacje techniczne piece ICO do 860st

Galeria

Sprawdź naszą pełną ofertę urządzeń do obróbki cieplnej

  • Piece elektryczne
    Piece elektryczne