Piece komorowe do obróbki cieplnej wysokotemperaturowe

Piece komorowe do obróbki cieplnej.

Są szeroko wykorzystywane w firmach produkcyjnych, laboratoryjnych oraz w zakładach produkcyjnych. Piece do obróbki cieplnej, komorowe w zależności od procesu mogą być niskotemperaturowe (są to tzw. suszarki komorowe) lub wysokotemperaturowe.

Piece komorowe do obróbki cieplnej

 

KONSTRUKCJA I WYKONANIE 

Powyższe zdjęcia przedstawiają urządzenia komorowe. Pierwsze dwa są ładowane od dołu,
kolejny to piec klasyczny. Ostatni to piec z komorą cylindryczną ładowany od góry.

Wspomniane urządzenia do obróbki cieplnej charakteryzuje konstrukcja komory pieca, która jest najczęściej prostopadłościenna (ładowane od przodu) lub np. cylindryczna (ładowane od góry). Oba kształty są komorami zamykanymi drzwiami (nie są przelotowe lub ciągłe czy taśmowe). Zamykana komora pieca sprawia, że proces w nich jest załadowczy (tzw. batch type) sprawia to, że wsad trzeba załadować i przeprowadzić proces po czym schłodzić by ponownie móc załadować. Schładzanie trwa długo dlatego proces załadowczy stosuje się w obszarach gdzie nie jest wymagana ciągła duża produkcja. Wyjątkiem są piece komorowe hartownicze lub nagrzewające przed kuciem, które mogą być używane do nagrzewania detali i w trakcie procesu wygrzewania detale są wyciągane podczas procesu. Użytkownik musi się jednak liczyć ze zwiększonym zużyciem pieca i narażeniem go na większy szok termiczny. 

ZNACZENIE TEMPERATURY

Urządzenia do obróbki cieplnej można charakteryzować także poprzez ich maksymalną, roboczą temperaturę. Są budowane najczęściej tak by nagrzewanie było z conajmniej trzech stron (trzon i boczne ściany) ale istnieją również nagrzewane z 5 stron (dodatkowo tylna ściana i drzwi) – do wypalania ceramiki. Inne rozwiązania pozwalają również kontrolować nagrzewanie w wielu strefach. Klasyczne piece komorowe możemy wyróżnić w klasyfikacji do 860ºC (z wymuszonym obiegiem powietrza) lub powyżej 860 do 1340ºC (piece do obróbki cieplnej, hartowania lub wypalania ceramiki) oraz powyżej 1400 do 2200 lub nawet 3000ºC, które nazywane są piecami do spiekania, piecami wysokotemperaturowymi lub piecami grafitowymi. Piece wysokotemperaturowe nie potrzebują stosowania obiegu wymuszonego gdyż rozkład temperatury powyżej 1000ºC jest wystarczający. 

SPRAWDŹ PEŁNĄ OFERTĘ

  • Piece elektryczne
    Piece elektryczne

POBIERZ KATALOGI

INDUSTRY 2.0 – informacje techniczne piece ICO do 860st

INDUSTRY 2.0 – informacje techniczne piece ICF do 1300st

INDUSTRY 2.0 – informacje techniczne piece komorowe CCF do 1320st